header oze

Ubezpieczenia Instalacji OZE

Przedmiotem ubezpieczenia mogą być instalacje fotowoltaiczne (o mocy do 150 kWp) i kolektory słoneczne (o mocy do 300 kWt) – zamontowane na dachu budynku, budowli lub znajdujące się na gruncie, a także pompy ciepła (o mocy do 300 kWt) – napowietrzne i głebinowe.

Zakres ubezpieczenia obejmuje:

  •   Uszkodzenia eksploatacyjne
  •   Kradzież części instalacji
  •   Przegryzienie okablowania przez kuny
  •   Uszkodzenie instalacji przez grad
  •   uszkodzenie instalacji po rzucie kamieniem lub butelką

Dodatkowo, ubezpieczenie można rozszerzyć od straty w produkcji energii elektrycznej. Jeśli doszło do szkody w instalacji , to wypłacana jest rekompensata za prąd, który nie został wyprodukowany podczas przerwy w jej działaniu. Jeśli produkcja energii była niższa niż pierwotnie zakładana, to wypłacana jest różnica pomiędzy zakładaną a rzeczywistą produkcją energii. Wypłata świadczeń następuje na podstawie ceny prądu określanej w  umowie ubezpieczenia.

Przykład:

Zakładana produkcja: 5000 kWh

Rzeczywista produkcja: 3700 kWh

Cena 1 kWh określanej w polisie: 0,60 zł

(5000 – 3700) * 0,60 zł = 780 zł

Zapraszamy do naszego biura przy ul. Powstańców 1863r. w Miechowie lub skorzystanie z załączonego formularza. Masz możliwość poznać najlepszą ofertę ubezpieczenia bez wychodzenia z domu! Jesteśmy firmą mobilną – jeśli chcesz nasz doradca przyjedzie do Ciebie!

ZAPYTAJ O OFERTĘ LUB ZADZWOŃ!

    Administratorem Państwa danych osobowych (ADO) jest Damian Wachowicz, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Wachowicz Ubezpieczenia i Nieruchomości z siedzibą przy ul. Powstańców 1863r. 12, 32-200 Miechów. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie lub w innych celach po wyrażeniu na nie zgody zgodnie z Polityką Prywatności.